Készségfejlesztő Iskola

E-mail: lehmanm50@gmail.com

Tanári fogadóórák

Készségfejlesztő iskola felvételi jegyzéke

A készségfejlesztő iskola az értelmileg akadályozott tanulók középfokú oktatási intézménye, melynek célja, hogy felkészítse őket, egyéni képességeiket figyelembe véve; az önálló életkezdéshez, a munkába állás segítéséhez, valamint a társadalomba való beilleszkedéshez.

A kilencedik évfolyamra lépés feltétele :

• Értelmileg Akadályozottak Iskolájának 8.osztályos végbizonyítványa
  • a Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság javaslata
  • iskolakijelölő határozat

A tizenegyedik évfolyamra:

• a Készségfejlesztő Iskola 10. osztályos végbizonyítványa
  • iskolakijelölő határozat

A Készségfejlesztő Iskola négy évfolyamos:

A 9.-10. évfolyamon közismereti képzés, 11.-12. évfolyamon gyakorlati képzés folyik.

A képzés nem zárul OKJ-s szakvizsgával, tanulóink tanúsítványt kapnak arról, mely szakmákban szereztek munkatapasztalatokat, jártasságot.

Hosszú távú céljaink:

• A nálunk végzett fiatalok szociális és emocionális fejlettsége tegye lehetővé, hogy kiegyensúlyozott, munkára felkészített, önmagukat minél jobban ellátni tudó emberré váljanak.
  • Legyenek képesek dönteni, bizonyos fokú önállóságra tegyenek szert.
  • Egyéni lehetőségeik függvényében integrálódjanak a családba, intézménybe, a munkába.

Rövid távú céljaink:

• Szemléletes, közvetlen megtapasztaláson alapuló nevelés-oktatás megvalósulása
  • Kommunikáció fejlesztés
  • Mozgásfejlesztés
  • Tevékenység fejlesztés
  • Szociális kompetenciákhoz szükséges kognitív készségek fejlesztése

A képzés iránya: A képzés során tanítványaink értelmi testi és pszichés állapotát tekintjük kiindulási alapnak. Kiemelt feladataink a szemléletes, tapasztaláson alapuló nevelés - oktatás megvalósulása, kommunikáció fejlesztése.

Képzésünk modulrendszerű:

Gyakorlati moduljaink:

·       Árufeltöltő (heti 4 óra)

·       Habilitációs célú munkavégzés integrált munkavégzésre nem képes tanulók számára (heti 4 óra)

·       Háztartástan-életvitel (heti 10 óra)

·       Udvaros (heti 4 óra)

·       Textil és fonalmentő (heti 8 óra)

·       Kisegítő takarító (heti 12 óra)

Osztályonként azok a modulok kerültek összetársításra heti 22 órában, melyek leginkább megfelelnek azoknak a feltételeknek, amelyeket az osztálycsoport tagjai képesek elvégezni, és illeszkedik a tartalmuk a tanulóink által elsajátítandó ismeretekhez.

A Munkahelyi Gyakorlat Program keretében - mely beépült a Gyakorlati tevékenység órák kereteibe ,és a tanulók egyéni fejlesztési terveibe - a munkafolyamat elsajátítására alkalmas tanítványaink, 3-4 fős csoportokban, kísérő közreműködésével munkahelyekre járnak dolgozni. E programba való bekapcsolódással a tanulók esélyt kapnak arra, hogy szembesüljenek a felnőtt, nyílt társadalom, ill. a munkahelyek elvárásaival, munkaerő piaci ismereteket szerezzenek. Segíti a szocializációt, a személyiségfejlődést.
Jelenleg 5 munkahellyel van Együttműködési Szerződésünk:
( JEWE Kft., DIEGO, ÉFOÉSZ , PRAKTIKER, BATA Kft. )

Habilitációs foglalkozásaink célja egyéni diagnosztikára épülő, személyre szabott fejlesztés:

• Művészetterápia
  • Pszichológiai megsegítés
  • Hallásfejlesztés
  • Mozgásfejlesztés
  • Beszédfejlesztés
  • Tevékenységfejlesztés
  • Állatasszisztált órák

Egyéb:

• Szakkörök, tanórán kívüli lehetőségek: sportkör, rajz szakkör, énekkar, tánc szakkör, számítástechnikai alapismeretek